• Przechowalnia 0
 • My Love - subtelny gorset
  149,00 zł 59,00 zł
  LEDER - Kajdanki lamowane
  79,00 zł 59,25 zł
  Orion - Babydoll - Mikołajka
  149,00 zł 75,00 zł
  Power Buttplug Clear
  125,00 zł 62,50 zł
  Orion Strapshemd - Mikołajka
  159,00 zł 119,00 zł
  Wibrator FUN FACTORY Amorino
  425,00 zł 382,51 zł
  Sexy Hot Boys - karty do gry
  29,00 zł 17,40 zł
  Skórzany bat - Pipedream
  65,00 zł 45,50 zł
  Potrzebujesz pomocy?

   sklep@world-of-erotic.pl
   tel. +48 695005994
   BDSM - orientacja czy preferencja seksualna?


   BDSM – bondage & discipline, domination & submission, sadism & masochizm

   czyli związanie, dyscyplina, dominacja, uległość, sadyzm i masochizm. Subkultura seksualna, która, wbrew pozorom, nie zawsze łączy się z zadawaniem bólu.

   BDSM można nazwać subkulturą seksualną, podobnie jak tantrę czy poliamorię – są to tzw. Alternatywne style życia. Osoby utożsamiające się jako BDSMowcy czy też praktykujące BDSM robią to, ponieważ jest to związane bezpośrednio z ich tożsamością. W tym środowisku nadana jest pewna struktura, obowiązują bardzo konkretne reguły, inny jest również kontekst zachowań seksualnych.

   Jak to zazwyczaj bywa z subkulturami, co bardzo łatwo było zauważyć po fali zachowań towarzyszących 50 twarzom Greya, w tej dziedzinie także pojawiają się i znikają mody. Osoby zaangażowane od lat w ruch BDSM poczuły się w pewien sposób niezręcznie czy też niekomfortowo, gdy do tego świata zaczęło wkraczać sporo amatorów i amatorek, osób, które chcą spróbować wszystkiego jak najszybciej, bo "tak było w filmie". Podejmują aktywności, które wchodzą w spektrum BDSM, ale nie czują do końca dynamiki uległości i dominacji, nie wiedzą, od czego zacząć, nie rozmawiają ze swoim partnerem, nie mają świadomości własnego ciała, a także tego, że muszą być odpowiedzialni za siebie i partnera. To jest filozofia BDSM – by znać swoje granice i wiedzieć, jak ich nie przekroczyć. Osoby, które od razu wejdą w klimaty najostrzejsze, mogą się bardzo zniechęcić do jakichkolwiek, nawet delikatniejszych, praktyk BDSM. Nie wszystkie, oczywiście, jednak warto dozować sobie doznania.

   Padają pytania, czy BDSM jest orientacją seksualną.

   My traktujemy BDSM raczej jako preferencję seksualną. Coś cię kręci, więc to praktykujesz. Ważne jest, by pamiętać, że skrót BDSM zawiera w sobie aż sześć słów i pod każdym rozwinięciem kryją się różne aktywności. Przykładowo osoby, które praktykują BDSM, mogą lubić bondage (wiązanie), ale niekoniecznie submission (uległość). Inni mogą lubić ból, ale nie chcą go zadawać. Niektórzych kręci tylko aspekt psychologiczny, dla kogoś innego może on być zbyt teatralny i woli czysto fizyczną aktywność.

   W następnym artykule rozwiniemy pojęcia zawarte w skrócie BDSM, a także napiszemy o znakach-sygnałach bezpieczeństwa stosowanych podczas praktyk.

   Żródło: portalzdrowiaseksualnego.pl

   Akceptuję
   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.