• Przechowalnia 0
 • Sexy Hot Boys - karty do gry
  29,00 zł 17,40 zł
  Kombo Lana - seksowny komplet
  150,00 zł 105,00 zł
  Wieczór panieński - Gra
  39,90 zł 23,94 zł
  ZADO - Kajdanki z obrożą
  229,00 zł 137,40 zł
  Obroża Fuck You
  79,00 zł 30,00 zł
  Potrzebujesz pomocy?

   sklep@world-of-erotic.pl
   tel. +48 695005994
   Co się dzieje z kobietą podczas orgazmu?   Orgazm, czyli inaczej szczytowanie, to kulminacyjna faza podniecenia seksualnego, która jest połączona z doznaniami natury psychicznej i reakcjami fizjologicznymi. Tradycyjnie dzielimy orgazm na pochwowy i łechtaczkowy, choć najnowsze badania dowodzą, że tak naprawdę każdy orgazm ma swoje źródła w stymulacji łechtaczki.

   Kobiecy orgazm to głębokie, silne doznanie, do którego prowadzi kilka poprzedzających go faz stosunku.

   Faza podniecenia

   Brodawki wydłużają się do 1 cm, powiększają się piersi, skóra staje się bardziej różowa, wzrasta napięcie mięśni pochwy, akcja serca ulega przyśpieszeniu, ciśnienie krwi się zwiększa, nabrzmiewa żołądź łechtaczki i wydłuża się jej trzon, w pochwie pojawia się płyn lubrykacyjny, pochwa również się wydłuża, ciemnieją jej ścianki, rozchylają się i powiększają wargi sromowe, wrażliwość macicy wzrasta.

   Faza plateau

   Następuje dalsze powiększenie piersi, przekrwienie otoczki sutków, nasila się zaróżowienie ciała. Wzrasta napięcie mięśniowe całego ciała, przyśpieszeniu ulega akcja serca i oddechu. Łechtaczka zmienia nieco położenie, ujście pochwy zostaje zwilżone.

   Faza orgazmu

   Rumieniec obejmuje całe ciało, dochodzi do skurczy mięśni ciała, skurczy zwieracza odbytu. Jeszcze bardziej wzrasta ciśnienie krwi i rytm oddechu oraz akcja serca, skurcze pochwy odczuwane są co 0,8 sekundy i powtarzają się około dwunastu razy.

   Faza odprężenia

   Powoli ustępuje obrzmienie piersi, zanika rumieniec, zmniejsza się napięcie mięśni. Do normy wraca ciśnienie, oddychanie, akcja serca. W ciągu około 15 minut do normy wraca pochwa, wargi sromowe po około 30 minutach osiągają swój poprzedni wygląd.

   Podziału na orgazm pochwowy i łechtaczkowy dokonał Zygmunt Freud. Twierdził on, że ten pierwszy jest bardziej dojrzały, natomiast łechtaczkowy typowy dla młodych kobiet. Dziś jednak wiemy, że takiego podziału nie ma – każdy orgazm ma swoje źródła w stymulacji łechtaczki, ponieważ ten organ jest połączony z receptorami nerwowymi pochwy. Drażnienie ścianek pochwy wyzwala więc orgazm łechtaczkowy. Co więcej, badania dowodzą, że rozmiary łechtaczki są dużo większe, niż jego część widoczna na zewnątrz, skąd prosty wniosek, że bez udziału łechtaczki nie ma orgazmu.

   12 typów orgazmu

   Wiadomo, że każdy orgazm jest świetnym uczuciem, a poza tymi wymienionymi wyżej naukowcy "odkryli" jeszcze kilkanaście innych rodzajów orgazmu:

   * lokalny – wyzwalany przez pobudzanie określonego miejsca

   * długotrwały – trwający nawet 30 minut i dłużej!

   * złożony – jednocześnie pobudzanych jest kilka miejsc rozkoszy zmysłowej

   * psychogenny – osiągany wyłącznie na drodze pobudzenia psychicznego

   * tantryczny – osiąga się go podczas długotrwałego treniowania przez oboje partnerów tantrycznej sztuki miłości, może być osiągany wyłącznie poprzez silną koncentrację

   * mistyczny – osiągany po długim treningu kontemplacji i mistyki seksualnej

   * sadomasochistyczny – przeżywany przez partnerów uprawiających seks tego rodzaju

   * ekstatyczny – ciężki do opisania, zazwyczaj pojawia się raz lub kilka razy w życiu

   * afektywny – przeywany w stanach silnych emocji, niekoniecznie związany z seksem

   * wielokrotny – przeżywanie kilku orgazmów podczas jednego stosunku lub masturbacji

   * bolesny – zdarza się rzadko i wymaga terapii

   * farmakologiczny – pojawia się na skutek działania środków pobudzających, bez stymulacji seksualnej.

   Źródło: poradnikzdrowie.pl

   Akceptuję
   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.