• Przechowalnia 0
 • Potrzebujesz pomocy?
  Kamasutra - tylko książka z pozycjami?  Kamasutra
  to hinduski traktat o sztuce miłości, zawierający porady miłosne oraz liczne pozycje seksualne przedstawione w formie obrazów. W Polsce Kamasutra jako książka ukazała się dopiero w latach 80., choć sam tekst został spisany między I a VI rokiem n.e. w Indiach przez filozofa o imieniu Watsjajana. Co znajduje się w Kamasutrze?

  W potocznym myśleniu Kamasutra to obrazkowy przewodnik po rozmaitych pozycjach seksualnych. Warto wiedzieć, że zawartość hinduskiego traktatu jest dużo bogatsza i nie zawęża się tylko do suchej instrukcji, jak wykonać daną pozycję. W rzeczywistości stanowi ona ponadczasowy poradnik na temat nie tyle sztuki kochania, ale również zwyczajów towarzyskich.

  Kamasutra składa się z siedmiu ksiąg o następujących tytułach:

  1. Wstęp

  2. O zjednoczeniu seksualnym

  3. O wierności

  4. O żonie

  5. O żonach innych ludzi

  6. O kurtyzanach

  7. O sposobach na zwiększenie swojej atrakcyjności

  Wbrew powszechnemu przekonaniu tylko jedna z ksiąg (druga) jest w całości poświęcona sprawom seksu. Pozostałe dotyczą etykiety towarzyskiej, sposobach spędzania czasu z przyjaciółmi, zachowaniach wobec żony, żon innych osób, zachowaniu względem kurtyzan. Kamasutra porusza takie zagadnienia, jak:

  * jak uwieść kobietę

  * jak wybrać dla siebie odpowiednią partnerkę

  * jak rozpoznać, czy kobieta jest zainteresowana

  * jak przełamać nieśmiałość kobiety i wprowadzić ją w sferę seksu

  * jak o siebie dbać i jakie stosować kosmetyki, by podnieść swoją atrakcyjność

  * jak rozpoznać, że mężczyzna nie jest już nami zainteresowany

  * jak porzucić kochanka

  * jak sprawić, by kochanek do nas wrócił

  * przepisy na mikstury, które poprawią sprawność seksualną

  Kamasutra, którą można znaleźć w Internecie, zwykle niewiele ma wspólnego z prawdziwym traktatem sprzed kilkunastu wieków. Książki w formacie .pdf najczęściej zawierają zdjęcia lub obrazy ilustrujące pozycje seksualne, a także bardzo ogólne porady dla kochanków, często niezaczerpnięte nawet z Kamasutry. Filmy z kolei ograniczają się do pokazania pozycji, przypominając tym samym filmy erotyczne i pornograficzne.

  Jeśli chcemy się zapoznać z oryginalnym tekstem Kamasutry, warto sięgnąć po książkę w angielskim lub polskim tłumaczeniu. Po raz pierwszy Kamasutrę na język polski przetłumaczył Maria Krzysztof Byrski – książka nosi tytuł „Kamasutra, czyli traktat o miłowaniu”. Książka jest też dostępna jako audiobook.

  Jak już wspominaliśmy, najwięcej praktycznych porad dotyczących seksu znajduje się w drugiej księdze Kamasutry. Opisane są w niej 64 techniki seksualne, co ciekawe – tylko słownie, ponieważ w oryginalnej księdze nie było obrazów. Kamasutra jako ilustrowany przewodnik po pozycjach to tak naprawdę wytwór naszych czasów.

  Każdy rozdział drugiej księgi jest poświęcony innemu zagadnieniu:

  1. Rodzaje więzi seksualnej między kobietą a mężczyzną; mężczyzn oraz kobiety porównuje się do różnych zwierząt, np. zająca, konia, byka, klaczy, słonicy, kozicy, następnie przedstawia się, które połączenia są dobre, służące zjednoczeniu seksualnemu, a które złe i zwiastują niedopasowanie seksualne;

  2. Opisy rodzajów objęć kochanków;

  3. Rodzaje pocałunków i ich opisy;

  4. Rodzaje zadrapań podczas miłosnych uniesień;

  5. Rodzaje ugryzień oraz charakterystyka kobiet pochodzących z różnych krajów;

  6. Opisy pozycji seksualnych;

  7. O różnych rodzajach uderzeń i okrzykach wydawanych przy uderzeniu kochanki lub kochanka;

  8. O męskich zachowaniach u kobiet;

  9. O pieszczotach oralnych;

  10. Porady, jak rozpocząć oraz zakończyć akt seksualny, a także jak się kłócić i godzić.

  Wybrane pozycje seksualne z Kamasutry:

  * Ptak w locie – kobieta kładzie się na plecach, zgina kolana i podkurcza nogi. Mężczyzna kładzie się między jej nogami, partnerka obejmuje go mocno udami. Kobieta w czasie stosunku wykonuje nogami ruchy jak ptak skrzydłami, co intensyfikuje doznania.

  * Leżąca miłość – kobieta kładzie się na skraju łóżka tak, żeby nogi pozostawały w powietrzu. Mężczyzna klęka przy brzegu łóżka. Partnerka może położyć nogi na ramionach partnera albo oprzeć stopy na jego klatce piersiowej. To wygodna pozycja do pieszczenia łechtaczki.

  * Papużki nierozłączki – mężczyzna siada na brzegu łóżka, kobieta siada na nim okrakiem, zwrócona plecami do jego twarzy. Mężczyzna może całować kark kobiety, pieścić piersi i łechtaczkę.


  źródło: www.poradnikzdrowie.pl

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.