Uwaga Ostrzeżenie: Katalog dla sesji nie istnieje: . Sesje nie będą działać dopóki nie zostanie utworzony katalog.
 • Przechowalnia 0
 • Orion - Babydoll - Mikołajka
  149,00 zł 75,00 zł
  Red Corner - sukienka Glamour
  149,00 zł 74,50 zł
  Wibrator FUN FACTORY Amorino
  425,00 zł 382,51 zł
  Obroża Fuck You
  79,00 zł 30,00 zł
  Skórzany bat - Pipedream
  65,00 zł 45,50 zł
  Peony - koszulka + szorty
  79,00 zł 39,00 zł
  Potrzebujesz pomocy?

   sklep@world-of-erotic.pl
   tel. +48 695005994
   Masturbacja nie jest zła

   Masturbacja nie jest zła - prawdy i mity o onanizmie

   Onanizują się i kobiety, i mężczyźni. Masturbacja jest nie tylko sposobem na zastąpienie uprawiania seksu, ale bywa też uzupełnieniem współżycia. Już w latach 50. XX wieku słynny ekspert w dziedzinie seksuologii Alfred Kinsey twierdził, że najlepszymi kochankami są... onaniści.

   I coś w tym jest, potwierdzają to kolejne badania nad seksualnością człowieka. Doprowadziły one do rozwiania szeregu mitów na temat masturbacji, zachowania znanego również pod nazwą onanizmu, samogwałtu, samopobudzania czy samozaspokajania się. Mężczyźni mają na to jeszcze wiele innych, mniej uczonych określeń, kobiety w takich sytuacjach mówią, że „robią palcówki”, co od razu sugeruje, że panie też lubią się samopobudzać.


   Masturbacja: prawdy i mity

   • Zachowania masturbacyjne dotyczą tylko wieku dojrzewania.

   Nieprawda. Występują one we wszystkich fazach rozwoju psychoseksualnego, od niemowlęctwa do starości, choć istotnie w okresie dojrzewania zachowania takie są bardziej powszechne (dotyczą ok. 90 proc. chłopców i 60 proc. dziewcząt) i mają ścisły związek ze specyfiką tego okresu.
   Różne są też uwarunkowania masturbacji, zależne od wieku. I tak np. we wcześniejszych okresach onanizm wiąże się głównie z odkrywaniem przyjemności przy dotykaniu obszarów genitalnych (jednak u niemowląt jest to działanie pozaseksualne), w późniejszych zachowania masturbacyjne mogą być wyrazem zastępczej formy zaspokajania potrzeb seksualnych.

   • Samopobudzanie to domena mężczyzn.

   Nieprawda. To, że mężczyźni robią to częściej (albo, co bardziej prawdopodobne, częściej się do tego przyznają), nie znaczy, że kobiety nie robią tego również często i chętnie. Ok. 50 proc. dziewcząt swój pierwszy orgazm przeżywa właśnie podczas masturbacji.

   • Wszyscy mężczyźni masturbują się.

   Nieprawda. Są i tacy, choć nieliczni, którzy przynajmniej świadomie nie robią tego. Z różnych przyczyn, np. mocno zakorzenionych poglądów, że to grzech czy choroba, lub z powodu rozmaitych uprzedzeń seksualnych.

   • Onanizm prowadzi do niepłodności czy impotencji.

   Nieprawda. Przypisywane masturbacji choroby nie istnieją, pod warunkiem, że stanowi ona uzupełnienie życia seksualnego lub jeden ze sposobów na poznawanie własnego ciała. Jeśli natomiast zastępuje, a nie uzupełnia w związku seks, to jest to sygnał niepokojący. Chyba że ma to miejsce w wieku starszym albo w przypadku braku partnera, kiedy taka forma zastępcza jest jak najbardziej normalna.

   • Nadmierne samopobudzanie prowadzi u mężczyzn do raka prostaty.

   Nieprawda. Nie ma takiej zależności. Ani przerost, ani rak prostaty nie mają nic wspólnego z masturbacją.

   • Każde zachowanie masturbacyjne jest prawidłowe.

   Nieprawda. Onanizm może niekiedy przybrać formę dewiacji (m.in. wówczas, gdy seks kojarzy się wyłącznie z taką formą samozaspokajania).

   Ważne

   5 powodów, dla których warto się masturbować

   • Taki seans sam na sam rozładowuje napięcie, ułatwia zasypianie. To jednocześnie pigułka uspokajająca i nasenna, tym lepsza, że nie powodująca żadnych skutków ubocznych.
   • Jest to bezpieczny seks!
   • To czas rozkoszy wyłącznie dla ciebie, możesz całkowicie skupić się na swojej przyjemności, nie dbając o przyjemność partnera czy partnerki.
   • Ponieważ orgazm w wyniku masturbacji jest równie cenny, jak osiągnięty w inny sposób, możesz to potraktować jak bezpłatną wizytę w gabinecie kosmetycznym. Twoja skóra będzie potem lepiej ukrwiona i tym samym dużo jędrniejsza.
   • Im częściej się masturbujesz, tym łatwiej osiągasz orgazm i to zarówno z partnerem, jak i bez.

   Może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu, gdy pobudzanie się następuje za pomocą np. prądu elektrycznego, podwieszania się, zakładania na głowę worków, zaciskania nasady członka gumkami itp.

   • Samozaspokajanie nie może dać prawdziwej i prawidłowej satysfakcji seksualnej.

   Nieprawda. Satysfakcja może, a nawet często jest większa, zwłaszcza gdy partnerzy jeszcze się nie dotarli. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, które mają orgazm łechtaczkowy.

   • Onanizowanie się jest dowodem słabego charakteru i niedojrzałości psychicznej.

   Nieprawda. Jednak w niektórych przypadkach tak może być, choć przyczyn należy raczej szukać w cechach charakteru lub uwarunkowaniach rodzinnych.

   • Masturbacja powinna zaniknąć w momencie rozpoczęcia regularnego współżycia.

   Nieprawda. Z badań seksuologa prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza wynika, że ok. 11 proc. mężów i 7 proc. żon kontynuuje takie zachowania, będąc absolutnie zadowolonymi z seksu. To potwierdza, że masturbacja może być znakomitym uzupełnieniem współżycia.

   • Samozaspokajanie prowadzi do nerwowości i niepotrzebnie pobudza.

   Nieprawda. Jest wręcz przeciwnie (oczywiście pod warunkiem, że jest to naturalna, fizjologiczna, a nie dewiacyjna, patologiczna masturbacja). I tak np. u większości młodzieży samopobudzanie sprzyja rozładowaniu napięć czy lęków. Zresztą podobnie to wygląda w starszym wieku.

   • Onanizm sprzyja kształtowaniu się nieprawidłowych reakcji seksualnych, np. osiąganiu wytrysku przy niepełnej erekcji członka.

   I tak, i nie. Jak wskazuje prof. Lew-Starowicz, u statystycznej większości wykazującej aktywność masturbacyjną, nie ma ona negatywnych następstw w życiu seksualnym. Ale u osób, które z masturbacji uczyniły, niezależnie od okoliczności, sposób na seks, może tak być.

   • Masturbacja zawsze wymaga leczenia.

   Nieprawda. Tylko w przypadkach patologicznych przyczyn i form tej aktywności, kompleksu onanistycznego, obsesyjnego myślenia o masturbacji oraz patologicznego poczucia winy.

   Chcesz by masturbacja  stała się niesamowitą przygodą w pojedynkę? Skorzystraj z naszej szerokiej oferty : http://worldoferotic.pl/   źródło: poranikzdrowie.pl

   Akceptuję
   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.